Korejské reality show, část 1.

0 Comments

(doba čtení 4 minuty)

Korejské reality show mají něco do sebe. Nejsou vulgární, obscénní, nehrají si na hyperkorektnost. Přesto dokážou zaujmout originálním zpracováním, kterému nechybí milý (občas trochu podivný, Korejcům vlastní) humor, trapné situace, vztahová dramata, akce i láska. Korejci umí do svých reality show zabudovat vše, co byste hledali v těch amerických, bez zbytečného tlačení na pilu a nutkání diváků přerušit sledování, protože si potřebujete hlasitě povzdechnout a zakrýt oči nad vší tou hanbou z chování účastníků soutěže.

Dnes si představíme tři naprosto rozdílné korejské reality show, na kterých můžeme demonstrovat různorodost témat a forem zpracování. Chtěli byste vidět krásné Korejce, obyčejné Korejce nebo snad mrtvé Korejce? V první části tohoto seriálu na pokračování nabízíme především rozmanitost.

SINGLE’S INFERNO

Seznamovací reality show jsou nesmírně populární především díky výběru atraktivních lidí, u kterých se nám mnohdy ani nechce věřit, že by nějakou seznamku potřebovali. „Love is blind“, „The Bachelor“, okouzlující japonský „The Boyfriend“, nová česká show „Honeymoon“ a desítky dalších nám ukazují strasti a slasti poznávání nových objektů zájmu a konkurenční boj o jejich získání a udržení.

„Single’s Inferno“, česky „Peklo pro nezadané“, je jakási mladší nevinná sestřička „Too hot to handle“ – deset mladých krásných lidí je ponecháno svému osudu na izolovaném ostrově a párujte se, prosím!

Na rozdíl od americké verze ovšem není nutno účastníkům zakazovat, aby se neobskakovali a nepokoušeli o páření, to by si Korejci nikdy nedovolili! Ti naopak potřebují nejprve vyřešit správná zdvořilostní oslovení, trapně na sebe koukat a komentovat aktuální počasí a pohodlí sedačky, jelikož si nemohou sdělit nic víc kromě jmen.

Účastníci si na ostrově musí sami vařit ze základních potravin, nosit vodu z nádrže a upustit od používání elektronických zařízení. Mají spoustu času na povídání a prohlubování vztahů a bojují o možnost dostat se z tohoto „pekla“ (!!!) prostřednictvím drobných soutěží. Vyhrají-li, mají právo vzít s sebou jednu osobu a dostat se do „ráje“. Rájem je pobyt na jednu noc v luxusním hotelu s vynikajícím jídlem dle vlastního výběru. Soutěžící mohou využít takto nabytého soukromí k efektivnějšímu úsilí o svůj objekt zájmu.

mf_krsI-2
mf_krsI-3
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Celá reality show je na západní poměry poněkud povrchní a naivní, ale má krásný vizuál a představuje klidnější variantu emočně rozháraných amerických hystery shows.

SCREENING HUMANITY

Tato reality show je podobně nekonečná jako oblíbený český seriál „Ulice“; oba pořady mají vysoce přes 4000 epizod. Jakkoliv je však „Ulice“ realistická, „Screening Humanity“ je reálná. Objektivním okem kamery je divákům dovoleno nahlížet do každodenních životů obyčejných Korejců. Děj je komentován jednoduchými větami typu „nyní se děje to, postavy dělají toto“ a sem tam některý z protagonistů promluví do kamery, aby poskytl své osobní dojmy a názory.

Na první pohled vypadá takový styl reality show nudně a stereotypně, ale kouzlo je právě v té obyčejnosti. Rodiče vychovávající čtyři děti, starý farmář žijící s jednou manželkou celý život, malá holčička z odlehlé vesnice ve vysokých horách, majitelé kozí farmy v bankrotu, korejští dobrovolníci v Peru…jejich příběhy jsou laskavé, (většinou) nekonfliktní a ukazují pravé srdce korejského národa se všemi jejich zvyky a tradicemi.

ZOMBIEVERSE

Již mnohokrát jsme v našich článcích zmiňovali fakt (nikoliv názor! – prostě fakt), že Korejci jsou mistři tvorby zombie žánru. A jelikož míří stále výše, napadlo je vytvořit reality show se zombíky; bizár, jemuž není rovno. Samotný děj začíná během seznamovací reality show, kterou naruší první nakažený. Virus se šíří a z původní seznamky se stává hra o přežití. Natáčecí štáb rychlostí blesku přehodí výhybku, vymění scénář a zadává úkoly úplně jiného charakteru. Nedává to sice příliš smysl, ale kdo by hledal cokoliv hlubokomyslného během zombie apokalypsy.

Sledujeme skupinku menších celebrit, které se nepokousané a nezraněné dostaly pryč z natáčení seznamky a přesunem z místa na místa se snaží uniknout oživlým mrtvolám při současném plnění úkolů (sehnat proviant, nastartovat auto, zachránit přeživší apod.). Kdo z nich přežije a dostane se do bezpečí?

Kdo byste přeci jen byli na vážkách, zdali v hlavním městě Jižní Koreje skutečně řádí zombíci a Korejci využili mimořádné situace pro vytvoření divácky atraktivního pořadu, rádi bychom upozornili na další zaručeně skutečné události podobně senzačního charakteru:

– zničení londýnského mostu Millenium Bridge Smrtijedy

– existence olgoje chorchoje v poušti Gobi a lochneské příšery ve Skotsku

– nahrazení mrtvého Putina dvojníkem

-endy-

Categories:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *